Jak uzyskać kredyt dla rolnika?

Rolnictwo, jak i każda działalność gospodarcza, którą mamy w planach stworzyć, generuje początkowe koszta, które musimy ponieść w celu inwestycji w przyszły zysk. Niestety większość działalności gospodarczych, z którymi spotykamy się na co dzień, w odróżnieniu od rolnictwa, generuje całoroczny, mniejszy lub większy, obrót.

W przypadku gospodarstwa rolnego przychody generowane są sezonowo, a funkcjonowanie gospodarstwa w okresie poza sezonem generuje całkiem spore straty, które trzeba wpisać biznesplan całej działalności. Wtedy w celu utrzymania płynności finansowej, rolnicy decydują się podeprzeć zewnętrznym finansowaniem, które można otrzymać za pomocą kredytu.

Zatem dochodzimy do podstawowego oraz kluczowego pytania postawionego w tytule, jak w łatwy sposób uzyskać kredyty dla rolników.

Powstają przed rolnikiem, dwie możliwości. Jedną z nich jest kredyt dla osoby indywidualnej, której dochód otrzymywany jest z rolnictwa, a drugą opcją jest typowy kredyt rolniczy.

Kredyt dla osoby indywidualnej swoje zalety przedstawia w możliwości obrania dowolnego celu wydatkowania pożyczonych pieniędzy. Kredyt przyznawany jest wówczas na dość długi czas, który oscyluje do kilkunastu lat, a maksymalne kwoty, o które możemy się ubiegać sięgają nawet 150-220 tysięcy złotych.

Typowy kredyt rolniczy z programu „Młody Rolnik” jest najtańszą opcją zewnętrznego finansowania, dostępnego dla działalności gospodarczej związanej z rolnictwem. Taki kredyt może być oprocentowany nawet na 2%. Wadą tego typu rozwiązania jest konieczność posiadania własnego zabezpieczenia kredytu i przeznaczenia otrzymanego finansowania na konkretny, wcześniej określony cel, z którego będziesz musiał się dokładnie rozliczyć.


Dodaj komentarz